Nowe warunki gwarancji od 5 kwietnia 2023 r.

środa, 5 kwietnia 2023

Produkt

Od 5 kwietnia 2023 r. Giant Polska wprowadził nowe warunki gwarancji na rowery marki Giant i Liv, podyktowane implementacją prawa europejskiego oraz znowelizowaniem ustawy o prawach konsumenta z 1 stycznia 2023 r.

Uprzejmie informujemy, że od 5 kwietnia 2023 r. Giant Polska wprowadził nowe warunki gwarancji na rowery marki Giant i Liv.

Zmiany w warunkach gwarancji podyktowane są m.in. implementacją prawa europejskiego, jaka miała miejsce 1 stycznia 2023 r., i następującej nowelizacji ustawy o prawach konsumenta w polskim porządku prawnym.

Najważniejsze zmiany obejmują:

  1. Dodatkowy rok gwarancji na komponenty zamontowane fabrycznie będące własnością Giant, np.: koła, kierownice, mostki, sztyce, siodła itd. (był 1 rok – są 2 lata). Jest to zmiana podyktowana chęcią ujednolicenia gwarancji na komponenty zamontowane fabrycznie do tego samego okresu co komponenty Gear (2 lata). Dodatkowo działanie to wynika z przeświadczenia, że gwarancja nie może oferować gorszych warunków niż rękojmia, a więc w sposób dorozumiany z treści znowelizowanej ustawy o prawach konsumenta z 1 stycznia 2023 r.
  2. Konsument otrzymuje możliwość wyboru, czy chce naprawy, czy wymiany. Jest to zmiana podyktowana wprowadzeniem znowelizowanej ustawy o prawach konsumenta z 1 stycznia 2023 r., która daje konsumentowi daleko idące prawa i swobody.
  3. Obsługa w ramach gwarancji dokonywana jest na koszt Giant. Konsument otrzymuje nieodpłatnie część zamienną bez wady i usługę naprawy. Jest to zmiana podyktowana wprowadzeniem znowelizowanej ustawy o prawach konsumenta z 1 stycznia 2023 r., która daje konsumentowi daleko idące prawa i swobody oraz przekonania, że konsument powinien móc realizować swoje uprawnienia gwarancyjne nieodpłatnie.
  4. Dodanie na drukowanej karcie gwarancyjnej kodów QR, ułatwiających rejestrację roweru oraz pobranie darmowego ubezpieczenia Giant Assistance. Kody QR umożliwiają zarejestrowanie nowego roweru Giant lub Liv, a także przejście bezpośrednio na stronę Giant Assistance (giantassistance.pl) i odbiór darmowego ubezpieczenia (gratis do każdego nowego roweru) lub wykupienie jednego z trzech wariantów ubezpieczenia Giant Protect.

Aktualne warunki gwarancji dostępne są na stronie internetowej pod tym linkiem.

Udostępnij